Akıllı TV’de Kodi Kurulumu
Home » IPTV Kurulum  » Akıllı TV’de Kodi Kurulumu

Bu yazıda, bir Akıllı TV’ye neden bir Kodi kurulduğunu tartışarak başlayacağız. Ardından, Kodi’yi bir Akıllı TV’ye kurmanın yolları hakkında konuşacağız. Bildiğiniz gibi, birçok TV, Kodi’nin gereksinimlerine uymayabilecek farklı işletim sistemleri ve kullanıcı arabirimleri sunar. Ancak Smart TV’niz Android’i desteklemiyorsa endişelenmeyin, Kodi üzerinden Smart TV’nizde IPTV kanallarını izlemenin keyfini çıkarabilmeniz için birkaç diğer seçeneği inceleyeceğiz.

Smart TV’de IPTV’ye Sahip Olmak İçin Kullanabileceğiniz Diğer Uygulamalar

Kodi, Akıllı TV’ler için yaygın bir uygulama değildir ancak Kodi’ye aşıksanız bunu bir seçenek olarak düşünebilirsiniz. Kodi çevresindeki bazı kısıtlı politikalar nedeniyle ve IPTV akışı genel olarak, bazı eklentilerin üçüncü taraf depolar aracılığıyla yüklenmesi ve Kodi uygulamanıza eklenmesi gerekir.
Kodi’ye IPTV nasıl kurulur?

Aşağıdakiler gibi diğer uygulamaları öneririz:

IPTV Akıllıları
Akıllı STB
SIPTV uygulaması
SS IPTV uygulaması

Akıllı TV’ler için resmi bir Kodi uygulaması var mı?

Cevap hayır. Ancak birçok akıllı TV, Android tabanlı bir işletim sisteminde çalışır ve bu, bu TV’lere bir Kodi Android uygulaması yükleyebileceğiniz anlamına gelir. Kurulum biraz zor olabilir ve bazı TV’lerin Google Play Store’a erişimi bile olmayabilir; bu, sahip olduğunuz tek seçeneğin Kodi’yi bir Flash Sürücü veya bir Memory Stick aracılığıyla Smart TV’nize yandan yüklemek olduğu anlamına gelir.

TV’nizin başlangıçta Android’i desteklediğinden emin olun. Önce Google Play Store’a erişimi olan Smart TV’lerden bahsediyoruz, ardından erişimi olmayanlardan bahsediyoruz.

Google Play Store’a erişimi olan Akıllı TV’ler

Bu, işleri çok kolaylaştıracak ve Kodi’yi Smart TV’nize birkaç dakika içinde yükleyebilirsiniz.

  • şuraya git Google Oyun mağazası Akıllı TV’nizdeki uygulama.
  • Ardından, üzerine tıklayın Arama kutusu ve Kodi yazın ve uzaktan kumandanızda enter tuşuna basın.
  • şimdi bul kodi listede indir’e basın ve yükle’ye tıklayın. Bu, kurulumu başlatacaktır. İndirme boyutu 90 MB’den küçüktür, bu yüzden indirmesi fazla zaman almaz.

Hepsi bu, bu kadar basitti!
Kodi şimdi TV’nize yüklenmelidir ve Smart TV’nizin Uygulamalar bölümünde mevcut olacaktır.

Google Play Store’a erişimi olmayan Akıllı TV’ler

Smart TV’nizin Google Play Store’a erişimi yoksa, yine de üzerine Kodi yükleyebilirsiniz, ancak bu biraz karmaşık olacaktır. Aşağıda, Kodi’yi Google Play Store olmadan Akıllı TV’lere yandan yüklemek için basit ve basit bir kılavuz bulunmaktadır.

  1. Aşağıdaki URL’den Android Kodi uygulamasını indirerek başlayın. https://kodi.tv/download.
  2. Burada size farklı seçenekler sunulacak, TV donanım özelliklerine en uygun olanı seçmelisiniz.
  3. adresinden daha fazla bilgi bulabilirsiniz. televizyon kılavuzu veya üreticinin web sitesi.
  4. .apk dosyasını yerel depolama alanınıza kaydedin ve bir flash sürücüye veya bir bellek çubuğuna kopyalayın ve Smart TV USB’nize bağlayın.

.APK dosyasını TV’ye yükleme

İlk başta, lütfen ” adresinden yüklemeyi etkinleştirdiğinizden emin olun.Bilinmeyen kaynaklar” TV ayarlarından. Aksi takdirde kurulum TV’nizde başlayacaktır. Şimdi “Dosya YöneticisiTV’nizin ” ve flash sürücünüzün konumuna gidin ve az önce indirdiğiniz .APK dosyasına tıklayın.
Birkaç saniye sonra Kodi TV’nize yüklenecek ve onu TV’nizin Uygulamalar listesinden başlatabilirsiniz.

Android’siz TV’ler!

TV’niz Android işletim sistemini desteklemiyorsa, bu, Kodi’yi doğrudan üzerine kurmanın bir yolu olmadığı anlamına gelir. Ancak, TV’nizde Kodi’nin avantajlarından yararlanmanın hala 2 yolu var.

  • Android tabanlı bir Kodi kutusu kullanma.
  • Kodi’yi bir PC’de çalıştırın ve videoyu TV’nize yayınlayın.

TV kurulum kutusu

Bu, TV’nizde Kodi ve IPTV akışının avantajlarından yararlanmak için en iyi ve en çok kullanılan yöntemdir. Piyasada seçilebilecek pek çok farklı seçenek var, ancak Android tabanlı bir kurulum kutusu öneriyoruz ve elma televizyonu hangi iOS tabanlı.

Kodi’yi diğer cihazlardan yayınlama

Kodi’yi uyumsuz akıllı TV’lerde kullanmanın diğer yolu, Kodi’yi bir bilgisayarda veya Android cihazında çalıştırma ve çıktıyı TV’nize aktarma işlemi olan ekran görüntüsüdür.
Akıllı TV’lerin çoğu, harici bir cihazdan ekran görüntüsü alma özelliğine sahiptir. Screencasting için iki yaygın uygulama vardır.
Chromecast’te IPTV nasıl kullanılır?

tam olarak nasıl yönetilir ekran görüntüsü Her işletim sistemi farklı ekran görüntüsü alma yöntemleriyle geleceğinden, ekran görüntüsü TV’den TV’ye değişeceğinden, TV’nizde bu makalenin erişiminin ötesindedir. Plex nedir?

bir yapmanız gerekebilir Google arama belirli cihazınız için tam olarak TV’nize giden yolu bulmak için. Ancak, prosedür çok karmaşık değildir ve kolayca yapılacaktır. Bazı TV üreticilerinin bu özelliği çağırdığını lütfen unutmayın. Ekran yansıtma ekran görüntüsü almaktan ziyade.

Karar

Kodi ve IPTV’ye sahip olmanın tüm farklı yöntemlerini ve faydalarını Smart TV’lerde kullanmaya bu yazımızda değinmeye çalıştık. Bu makalede belirtilmeyen bu harika Uygulamanın Akıllı TV’lerde keyfini çıkarmanın başka yöntemlerini ve yollarını biliyorsanız,