IPTV izlemek için VLC’mi nasıl optimize edebilirim?
Home » IPTV Kurulum  » IPTV izlemek için VLC’mi nasıl optimize edebilirim?

Sonunda IPTV’yi daha az ile izlemenize yardımcı olabilecek VLC medya oynatıcının ayarını değiştirebileceğiniz bazı yollar vardır. arabelleğe alma ile artan en önbellek boyut. Aşağıda, bu ipuçlarından bazılarına değinilmiştir. VLC’de IPTV nasıl izlenir?

VLC nasıl optimize edilir

Aşama 1: VLC medya oynatıcısını açın, “Araçlar“, ve ” üzerine tıklayınTercih“.

Adım 2: Ardından, “Giriş / Codec’ler“göster ayarı”Tüm” seçeneği pencerenin alt kısmındadır. Tıklamak “Giriş / Codec’ler” sol kenar çubuğunda.

Aşama 3: Arabelleğe alınan dosya yerel bir sabit sürücüden oynatılıyorsa (Statik M3U dosyası), “Dosya Önbelleğe Alma (ms)” seçeneğinin altındaki “Gelişmiş” sağ tarafta. Buradaki önbelleğe alma değeri milisaniye cinsinden tahmin edilir, bu nedenle değerin 1000 olarak ayarlanması 1 saniye süreyle arabelleğe alınır. Bu seçeneğin çok büyük ayarlanmasıyla ilgili sorun, manuel olarak yeni bir noktaya atlamak istiyorsanız, içerik yeniden arabelleğe alınırken daha büyük bir gecikme olacaktır.

Oynatmaya çalıştığınız dosya bir ağ paylaşımında (Dinamik M3U url’si) bulunuyorsa, ” için önbelleğe alma değerini değiştirebilirsiniz.Ağ Önbelleğe Alma (ms)”.

VLC’de önbellek boyutu

Bir ağ çalıştırırken başka bir geçici çözüm URL TS gibi dosyaları biçimlendirin veya aktarın ve M3U dosya biçimleri aşağıda açıklanmıştır:

  • Açık VLC medya oynatıcı, tıklamak “medya” öğesini seçin ve “Ağ Akışını Aç“.
  • Yaz URL oynamak istiyorsanız, ardından “Daha Fazla Seçenek Göster” onay kutusu.
  • Artık internet hızınıza bağlı olarak önbellek boyutunu artırabilirsiniz.