IPTV VLC’ye nasıl kaydedilir?
Home » IPTV Kurulum  » IPTV VLC’ye nasıl kaydedilir?

VLC, akış için en çok kullanılan uygulamalardan biridir IPTV kanallar. VLC medya oynatıcı, ücretsiz ve açık kaynaklı, taşınabilir, platformlar arası bir medya oynatıcı ve VLC tarafından üretilen akışlı medya sunucusudur. VideoLAN proje. VLC için kullanılabilir masaüstü işletim sistemleri ve mobil gibi platformlar AndroidiOSTizenWindows 10 Mobilve Windows Fone. Bu eğitimde size Canlı programları nasıl kaydedeceğinizi göstereceğiz. VLC. VLC medya oynatıcıda IPTV nasıl kurulur?

nasıl kayıt yapılır

Aşama 1: Masaüstünüzün bir videosunu çekmek ve bir dosyaya kaydetmek için “medya” menüsünü VLC’de seçin ve Dönüştürmek / Kayıt etmek.

Adım 2: Tıkla “Yakalama Cihazı” sekmesini seçin ve “masaüstü”den”Yakalama modu” Kutu.
Not: Varsayılan kare hızı saniyede bir karedir ve bu çok düzgün görünmeyecektir. Muhtemelen kare hızını artırmak isteyeceksiniz. Kare hızından memnun kaldığınızda, Dönüştür / Kaydet buton.

Aşama 3: Dosyada bir hedef dosya belirleyin. Hedef Bölüm. Kayıt sırasında masaüstünüzün içeriğini VLC penceresinde görüntülemek için Çıktıyı görüntüle onay kutusunu etkinleştirebilirsiniz, ancak bu gerekli değildir.
Çözünürlüğü ve video codec bileşenini ayarlamak için Profil kutusunun sağındaki düzenle düğmesini tıklayın.

Ayrıca profil kutusundan bir profil seçebilir ve onu olduğu gibi, düzenlemeden kullanabilirsiniz.

4. Adım: “ üzerine tıklayarak çözünürlüğü değiştirin.video codec bileşeni” sekmesinde ve Çözünürlük bölümündeki seçenekleri kullanarak. Örneğin, yazarak masaüstünüzün çözünürlüğünün yarısını kullanabilirsiniz. 0,5 Ölçek kutusuna girin.

Adım 5: Seçeneklerinizi belirledikten sonra, Kayıt etmek düğmesine basın ve Başlat düğmesine tıklayın.

VLC size bunun “yayın Akışı” masaüstünüze bir dosya. Bilgisayarınızı normal şekilde kullanın ve VLC masaüstünüzü kaydedecektir. İşiniz bittiğinde, Durdur düğmesini tıklayın.

Masaüstünüzün videosunu görüntülemek için kayıtlı dosyanızı açın. Bu dosyayı başkalarına gönderebilir, YouTube’a yükleyebilir veya onunla ne istersen yapabilirsin.